Magdalena Pilarz Bobrowska

Solistka Gliwickiego Teatru Muzycznego. Aktualna odtwórczyni tytułowej roli Hanny Glawari w operetce "Wesoła Wdówka" F. Lehara.Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie ad. Izabeli Jasińskiej-Buszewicz. Konsekwentna praca nad warsztatem wokalnym znalazła uznanie w opinii znawców gatunku - w listopadzie 2004 r. zdobyła I Nagrodę w I Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
W listopadzie 2006r. zadebiutowała w Teatrze Wielkim w Poznaniu, w partii Micaeli w operze "Carmen" G. Bizeta.
Na swoim koncie ma szereg koncertów charakteryzujących się zróżnicowanym repertuarem - od muzyki oratoryjnej, operowej, po utwory operetkowe i musicalowe.
Występowała m.in. w Sali Kongresowej i Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Filharmonii Rzeszowskiej, Teatrze Polskim we Wrocławiu, Operze Śląskiej w Bytomiu, Bazylice Mariackiej w Krakowie czy Teatrze im. J Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Krakowskiej oraz Operze Krakowskiej. Śpiewała na festiwalach takich jak: Festiwal Wokalny w Nałęczowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej w Cieszynie, Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.
Od marca 2011r. występuje w Gliwickim Teatrze Muzycznym w tytułowej roli Hanny Glawari w operetce "Wesoła Wdówka" F. Lehara.

 

 

Agencja Artystyczna Media Art, ul. Kazimierza Wielkiego 67/3, 30-074 Kraków, Mał‚opolskie
Tel: +48 604 252 111, +48 607 295 711 biuro@artmuza.eu