Mateusz Zajdel

Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Kształci się pod kierunkiem znakomitych śpiewaków i pedagogów: Romana Węgrzyna i Jerzego Knetiga, solistów Teatru Wielkiego i Opery Kameralnej w Warszawie.

Współpracował z Jitką Stokalską - reżyserem Opery Kameralnej w Warszawie i Sławkiem Wróblewskim - dyrygentem Teatru Wielkiego w Warszawie.

Jest laureatem II nagrody Konkursu "Śpiewniki domowe" Stanisława Moniuszki w Łodzi oraz laureatem II nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Bierze również udział w koncertach Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego oraz koncertach organizowanych przez Związek Artystów Scen Polskich pt. "Operetki czar", a także audycjach muzycznych Polskiego Radia.

W repertuarze posiada arie i pieśni kompozytorów polskich (S. Moniuszko, K. Szymanowski, S. Niewiadomski) i zagranicznych (P. Czajkowski, S. Rachmaninow, R. Strauss), a także arie i duety operowe (G. Puccini, G. Verdi, A. Mozart, S. Moniuszko) oraz operetkowe (m.in. C. Zellera, F. Lehara, E. Kalmana). W 2005 roku zagrał rolę Hrabiego Daniły w operetce "Wesoła Wdówka" F. Lehara. Z gorącym przyjęciem publiczności spotykają się śpiewane przez niego pieśni z repertuaru Jana Kiepury.

Agencja Artystyczna Media Art, ul. Kazimierza Wielkiego 67/3, 30-074 Kraków, Mał‚opolskie
Tel: +48 604 252 111, +48 607 295 711 biuro@artmuza.eu