Dzikie Pola

Zespół muzyczny DZIKIE POLA powstał w 1999 r. w Krakowie. Stworzyli go muzycy z byłego ZSRR, absolwenci

konserwatoriów w Kijowie i Moskwie. Są oni doświadczonymi profesjonalistami, którzy uczestniczyli w wielu projektach zarówno muzycznych, jak i teatralnych. Zespół prezentuje zarówno utwory czysto instrumentalne jak i wielogłosowe pieśni tradycyjne z towarzyszeniem instrumentów muzycznych. Swoje oryginalne brzmienie zespół znalazł poprzez wykorzystanie niektórych współczesnych trendów muzycznych, posługiwanie się łączeniem stylów oraz wykorzystanie różnorodności folkloru narodów Galicji i Europy Wschodniej.

Repertuar zespołu oparty jest o folklor tradycyjny i składa się z utworów ukraińskich, rosyjskich, kozackich, cygańskich, węgierskich, żydowskich, polskich i gruzińskich. Wszystkie te utwory wykonywane są w oryginalnych językach, posiadają ciekawe opracowania i aranżacje muzyczne.

Zespół DZIKIE POLA prowadzi aktywną działalność koncertową w Polsce i poza jej granicami, m. in. w Europie, Azji i Australii. Umiejętności muzyczne i aktorskie artystów zespołu były wielokrotnie prezentowane w Telewizji Polskiej (m.in. na benefisach Hanny Seniuk oraz Ryszarda Ulickiego w krakowskim Teatrze Stu, a także na obchodach 90-lecia Czesława Miłosza w Krakowie i na festiwalu "Eurofolk Na Pograniczu" w Sanoku). Zespół występuje również na imprezach prywatnych, w tym plenerowych. Zespół DZIKIE POLA ma w swoim dorobku 5 płyt CD.

 

skład zespołu:

 

  • Natalia Rogaczewa - skrzypce
  • Władysław Perewedencew - gitara, śpiew
  • Walentyn Dubrowskij - akordeon, śpiew
  • Gija Beżuaszwili - instrumenty perkusyjne i dęte; śpiew
  • Marcin Polański - instrumenty perkusyjne
Agencja Artystyczna Media Art, ul. Kazimierza Wielkiego 67/3, 30-074 Kraków, Mał‚opolskie
Tel: +48 604 252 111, +48 607 295 711 biuro@artmuza.eu