piątek, 17 kwietnia 2015

Kto pomoże Ci w budowie domu?

Planujesz zbudować własną chałupę dla dla żony i dzieci w Krakowie? Najpierw pomyśl o inżynierze, który będzie ci potrzebny. Konieczność wynajęcia specjalisty od geodezji może mieć miejsce już na etapie kupna posesji, gdzie zamierzamy zbudować nasz wyśniony dom w Krakowie.


W takim przypadku z reguły przeprowadza się unormowanie kwestii własności oraz podział nabywanej posiadłości. Następnym momentem, kiedy potrzebujemy geodety, jest zaprojektowanie mapy działki do celów projektowych. Szkic taki stanie się podkładem, gdzie architekt planuje lokalizację budowli, a budowlańcy wymierzają ułożenie mediów jakie zostaną do budynku dociągnięte.

Po uzyskaniu pozwolenia na wzniesienie inwestycji geodeta realizuje pomiary domu na posesji. Najczęściej wymierzane są punkty szkicu lub jego przekątne, przeprowadza się także ściany. Geodeta dodatkowo kończy prace przeprowadzając inwentaryzację domu wraz z przyłączami co jest potrzebne do odebrania pobudowanego budynku.

Trzeba nawiązać współpracę z jedną firmą oferującą usługi geodety w Krakowie. Dzięki temu możemy spodziewać się niskich cen także ulg przy zlecaniu kolejnych prac. Jak zamówić solidnego geodetę? Najlepiej z polecenia – warto postawić pytanie o pewnego specjalistę kogoś znajomego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz