środa, 23 grudnia 2020

Przyjemność patrzenia

nowoczesne ekrany led
Kto jeszcze pamięta stacjonarne monitory komputerowe z wielkim pudłem z tyłu? Były one popularne może jeszcze w latach dziewięćdziesiątych i na początku tego wieku, ale szybko zaczęły odchodzić dzięki pojawieniu się nowej technologii. 

Teraz popularne są przede wszystkim ekrany led, które są następcą technologii lcd. Są one stosowane zarówno w informatyce w monitorach, tak samo do komputerów stacjonarnych i laptopach, ale na ich bazie produkowane są także telewizory. 

Szczególnie w tym drugim przypadku ekrany ledowe odniosły bardzo duży sukces, gdyż pozwoliły na konstruowanie bardzo dużych telewizorów jeśli chodzi o przekrój calami, ale też bardzo płaskich. Takich które zamiast stawiać na oddzielnej szafce, można powiesić na ścianie. 

To dopiero odkąd ekran led znalazł


Zastosowanie w srebrnych pudłach, rozwinęło się kino domowe, które każdy teraz może mieć. Zresztą w tym przypadku srebrne owszem, ale pudło już nie będzie dobrym synonimem. Z kolei w branży informatycznej ekrany led dokonały iście dużej rewolucji. 

Technologia w firmie i w domu
Dzięki nim powstała zupełnie nowa generacja komputerów osobistych, czyli sprzętu stacjonarnego. Kiedyś laptopy były dużo droższe, niż tradycyjne pecety, bo i ekrany led były jeszcze nowym wynalazkiem, ale teraz już są one powszechnie stosowane, więc komputery przenośne mocno staniały i wcale nie odbiegają cenowo od stacjonarnych. 

Sama technologia poprawiła też komfort korzystania z komputera. Przede wszystkim teraz dużo mniej, niż kiedyś męczą się oczy i więcej czasu można spędzać przed ekranem, czy to komputera, czy telewizora.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz