niedziela, 28 listopada 2021

Wiara w liczby

Czas zagrać w lotto
Cała masa ludzi w Krakowie wciąż gra w totolotka. Można powiedzieć, że jest to jedyna akceptowalna społecznie forma hazardu.
Zaś kogoś, kto skreśla codziennie czy co drugi dzień liczby, bynajmniej nie określamy mianem nałogowca. Ponoć nawet istnieją systemy, które pozwalają na niewielkie wygranej, dzięki którym można może nie tyle się utrzymać, co raczej dorobić do pensji lub emerytury. 

Nie zmienia to jednak istoty rzeczy, ze statystyki lotto to rzecz, jaką warto przeglądać, jeśli się często w totolotka gra. 

Co prawda każdego dnia trafienie każdego zestawu liczby jest takie same niezależnie od tego, czy ten zestaw pojawił się już wczoraj, czy miesiąc wcześniej, ale statystyki lotto pozwalają na sprawdzenie czy te liczby, które mu skreślamy miały kiedykolwiek w historii totalizatora szansę na wygraną. 

Nie jest to wiedza statystyczna


Jak grać w totolotka?
Pozwalająca na określenie, ze te liczby są mniej lub bardziej szczęśliwe od innych. Całą ta grą rządzi się tylko i wyłącznie prawdopodobieństwo, ale statystyki lotto, jak to każde statystyki pozwalają na pewne obserwacje. 

Wedle niektórych, tych co układają systemy do gry w totolotka, jest ukryta tam pewna wiedza, jakkolwiek trudno to realnie zweryfikować. 

Matematyk powie, ze takie statystyki lotto w istocie nie są zbyt dużo warte, ale pewnie osoby które mają systemy i które grają według nich, będą zapewne miały inne zdanie na ten temat. Jeśli metody te rzeczywiście dają szanse na realne wygrane, to może warto sprawdzić i spróbować czy ma to sens i czy warto tak właśnie grać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz