środa, 19 sierpnia 2015

Słówko o medycynie estetycznej w Krakowie

Medycyna estetyczna jest gałęzią sztuki lekarskiej z pewnością wyjątkową. Rozszerza ona definicję zdrowia, jako braku żadnych chorób, skupiając się raczej na dobrostanie psychicznym i fizycznym pacjenta. Troska o dobrostan nie zamyka się tylko i wyłącznie w ramach istnienia, czy braku patologii.
Bardzo często nasza fizjologia może być bardzo dla nas uciążliwa. Owszem, nie można wpływać bezkarnie na procesy fizjologiczne w naszym ciele, de-regulując bez opamiętania homeostazę. Ważne jest jednak uregulowanie pewnych fizjologicznych procesów jak choćby rogowacenie naskórka, czy potliwość.


Są to dwa w pełni poprawne i normalne procesy, jednakże czasami w formie nasilonej mogą być uciążliwe, tym samym przekształcając się w coś uciążliwego psychicznie. Medycyna estetyczna pozwala zniwelować zmiany skórne, ograniczyć rozmiary tkanki tłuszczowej, czy zwyczajnie poprawić wygląd różnych części naszego ciała, jak choćby usta, piersi, czy skóra głowy i włosy. Medycyna estetyczna pełni bardzo ważną funkcję- pozwala zachować młodość i odzyskać nadzieję, na normalny wygląd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz