środa, 17 lutego 2016

Kraków - miasto wyjątkowe


Gród podwawelski to interesujące miejsce, do którego bez wątpienia wrócisz. Ten ośrodek jest wizytówką naszej ojczyzny w Europie i na świecie. Nic dziwnego - to miasto jest niepowtarzalne.


Kraków to stolica Polski południowej. Leży na skrzyżowaniu znaczących szlaków kolejowych i samochodowych. Bez trudności więc tu dojechać z każdego zakątka naszego kraju, a nawet z Europy dzięki krakowskiemu portowi lotniczemu. Wyjątkowa aura tego miasta przyciąga jak magnes, w szczególności czuje się to na robiącym wrażenie Rynku, dlatego każdy globtroter wraca tu często, a za każdym razem poznaje coś nowego.

Kraków to przede wszystkim miasto turystów i to oni tworzą tu ten niecodzienny koloryt, co więcej to centrum sztuki i nauki. Ale aczkolwiek nowoczesny duch wznosi się nad Krakowem, dawne czasy i ogromna przeszłość penetruje pod każdym względem i jest widoczna na na każdej ulicy.

Aby tego doznać, należy przejść się najpiękniejszą trasą w tym mieście - Drogą Królewską, biegnącą od przez Floriańską, Rynek i Grodzką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz